Nieoficjalne forum klasy IIb liceum im. Janusza Pawlaka II

Nieoficjalne forum klasy IIb liceum im. Janusza Pawlaka II

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-10-01 10:23:55

Palladiusz

Honorowy kanapkobiorca.

Skąd: Tu
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 51

Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Otóż jak już  pewnie wiecie troll Kubat stworzył w ostatnim czasie tandetną podróbę naszego wspaniałego forum na portalu www.ryjksiążka.com
W tym temacie pozwala się na besztanie plagiatora, obrażanie jego pomysłu i (niezawsze) kulturalną dyskusję na owy temat.
Dla osób nie posiadających konta na tamtym portalu podaję treści które zawiera to "forum":


Maciej Skorus
na foruma won a nie stwarzaj podróby protoplasty xD
Lubię to! ·  · Obserwuj post · 13 godz. temu

Marcin Kubat trza się specjalnie rejestrować, a tu wszyscy prawie są zarejestrowani : ) I trzeba specjalnie wchodzić, a na fejsa i tak prawie wszyscy wchodzą : P Oszczędzajmy czas, tak szybko upływa
12 godz. temu · Lubię to!


Bartosz Praski Na fejsie jest tylko jedna tablica, ważne informacje, takie jak o kartkówkach, mogą szybko zaginąć. Na forum masz wszystko uporządkowane, spam ma swoje miejsce, info o sprawdzianach i zadaniach ma swoje miejsce i nikt nie się nie pogubi. Forum żondzi, fejs śmierdzi.
12 godz. temu · Lubię to!


Marcin Kubat to nara : )

kartkówka jest zapowiadana kilka dni wcześniej, a nie rok, więc jest info wysoko, póki potrzebne ; ) A potem spada na dół z racji nowych informacji. Na forumie jakieś długoterminowe rzeczy warto zamieszczać ale sprawy bieżące? Nie ma sensu, skoro można tu, wygodniej
12 godz. temu · Lubię to!


Bartosz Praski Powtórz, nie dosłyszałem przez ten kombajn koło twojego gnojownika
12 godz. temu · Lubię to!


Marcin Kubat mówiłem żebyś zszył w końcu lewą skarpetkę, bo od trzech dni Ci palec wystaje : )
12 godz. temu · Lubię to!


Bartosz Praski Powiem Pani Dyrektor, by na Dniu Nauczyciela wręczyła ci dyplom i czekoladki za szczególne osiągnięcia w dziedzinie dowcipu i ciętej riposty. Może nawet załapiesz się na stypendium w dziedzinie sztuki
12 godz. temu · Lubię to!


Marcin Kubat i nie będę w tym celu musiał jak ty chodzić na dodatkowe zajęcia z do niczego nam obu nie potrzebnej chemii :3
12 godz. temu · Lubię to!


Maciej Skorus cool story bro xD każdemu sprytnemu rejestracja zajmuje 30 sekund.
poza tym sam nawet tam nie wbiłeś a wybrzydzasz. niestety muszę to stwierdzić, ale jesteś wzorowym przykładem polactwa. :c
12 godz. temu · Lubię to!

Bartosz Praski No. Zamiast tworzyć zbędne alternatywy, mógłbyś po prostu skorzystać z tego, co już jest.
12 godz. temu · Lubię to!


Marcin Kubat dziękuję maciuś 
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn%3AAN … ERL3jmOxAQ

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 … UERL3jmOxA
t1.gstatic.com
12 godz. temu · Lubię to!

Marcin Kubat ‎@Bartuś ale skoro coś w łatwy sposób można sprawić lepszym, to czemu nie?
12 godz. temu · Lubię to!


Marcin Kubat spinacie się, jakbym wam strategie wyborczą ukradł, albo wasz pomysł opatentował. A ja przecież nic wam nie zabrałem
11 godz. temu · Lubię to!


Maciej Skorus tylko dlaczego wpadłeś na taki genialny pomysł dopiero po ukazaniu sie foruma he? poza tym obsrywam to, kto chce niech kożysta z foruma, a kto chce niech z "lepszej fejsbukowej alternatywy"
11 godz. temu · Lubię to!

Bartosz Praski Poczekamy, zobaczymy, co się okaże lepsze. Na fejsie spodziewam się bałaganu, ale jeśli będzie inaczej - spoko. Na razie jestem dumnym użytkownikiem forum : )
11 godz. temu · Lubię to!


Marcin Kubat A poza tym nękacie ludzi, żeby korzystali z tego i się jak najszybciej rejestrowali. Zrobiłem coś o wiele bardziej praktycznego i nikogo nie namawiam na korzystanie, tylko rozesłałem zaproszenia, gdyby jednak chętni do korzystania byli
11 godz. temu · Lubię to!


Maciej Skorus ja tam nikogo nie nękałem, po prostu rozesłałem info. nie odwracaj kiciusia ogonkiem bo z dupci śmierdzi xD
11 godz. temu · Lubię to!

Maciej Skorus ALE E-KŁÓTNIE NAJLEPSZE CO.
11 godz. temu · Lubię to!

Bartosz Praski Dobra, koniec dzieci. Zobaczymy rezultaty. Na razie jest beta-fejsbuk i beta-forum. Dobranoc.
11 godz. temu · Lubię to!


Maciej Skorus pa ;*
11 godz. temu · Lubię to!

Marcin Kubat Dlaczego? Bo wcześniej nie wiedziałem, że komukolwiek takie infa są potrzebne. Mi nie są, bo mam terminarz i w nim sobie zapisuje, co na kiedy mam zrobić, kiedy jakaś kartkówka, czy sprawdzian. Otwieram i widzę, jutro "X", pojutrze "Y"
11 godz. temu · Lubię to!


Marcin Kubat A co do zmartwień twoich, Bartuś, to w grupie jest taka opcja, jak wydarzenia - można za jej pomocą dodawać sprawdziany i to Ci dokładnie pokazuje, za ile dni jaki sprawdzian, z czego. Fajna sprawa. Można nawet deklarować się, czy weźmiesz udział, czy zostaniesz dezerterem
11 godz. temu · Lubię to!


Maciej Skorus haters gonna hate
11 godz. temu · Lubię to!

Marcin Kubat  



Nawet chciało mi się kolorki dodać

Ostatnio edytowany przez Palladiusz (2011-10-01 10:32:02)


http://img1.sunderpicture.com/_/2/i-like-trains-sig-4b802ad370c1677f85f4c1ff7bf96b14.jpg

Offline

 

#2 2011-10-01 10:51:10

 CSIPaweuek

Pan Prezes

1683842
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 44

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

To Oburzające !


Chuj Kurwa blleh~~PrzeSkurwysyn

Offline

 

#3 2011-10-01 11:17:23

Euronymous

Dinozarł

3212646
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 679

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

jestę zdegustowany.

Offline

 

#4 2011-10-01 11:21:57

 Kinio

Skarbnik klasowy

11724663
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 42

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

no kurwa ;d

Offline

 

#5 2011-10-01 11:48:53

 Shenya

Zastępca przewodniczącej

2743269
Skąd: Z pokoju obok :P
Zarejestrowany: 2011-09-29
Posty: 23

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

A tam, przejmujecie się. Wiecie, że Kubat jest niedojrzałym, niedorozwiniętym ludziem, któremu się wydaje, że jest fajny i w ogóle the best. Olać go. Niech się dziecko cieszy.

Offline

 

#6 2011-10-01 12:20:16

Palladiusz

Honorowy kanapkobiorca.

Skąd: Tu
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 51

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Shenya napisał:

A tam, przejmujecie się. Wiecie, że Kubat jest niedojrzałym, niedorozwiniętym ludziem, któremu się wydaje, że jest fajny i w ogóle the best. Olać go. Niech się dziecko cieszy.

http://www.goominet.com/uploads/pics/forum-approves.jpg

http://awesomegifs.com/wp-content/uploads/snape-approves.gif


http://img1.sunderpicture.com/_/2/i-like-trains-sig-4b802ad370c1677f85f4c1ff7bf96b14.jpg

Offline

 

#7 2011-10-01 15:25:13

Barton Wasyl

Polewacz

2683083
Skąd: Zwisam na pępowinie
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 27

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Proponuję na razie zaczekać - bardzo możliwe, że na fejsbuku zrobi się bałagan. Poza tym, jeżeli ktoś nie chce korzystać z forum, tylko z fejsa - jego sprawa. Skromnie przyznaję, że po stronie forum są osoby lepiej poinformowane niż te po stronie fejsa, więc plus dla forum.

Pozdrawiam


Z prochu powstałeś to idź zrób budyń.

Offline

 

#8 2011-10-01 18:16:30

Ajczan

Just Chuck Testa

782528
Zarejestrowany: 2011-09-29
Posty: 9

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Cóż za zaskoczenie, Kubat znowu się za speca we wszystkich dziedzinach uważa...

Offline

 

#9 2011-10-01 20:51:49

Euronymous

Dinozarł

3212646
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 679

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Palladiusz napisał:

Shenya napisał:

A tam, przejmujecie się. Wiecie, że Kubat jest niedojrzałym, niedorozwiniętym ludziem, któremu się wydaje, że jest fajny i w ogóle the best. Olać go. Niech się dziecko cieszy.

http://www.goominet.com/uploads/pics/forum-approves.jpg

http://awesomegifs.com/wp-content/uploa … proves.gif

Ja myśle, że Paweł też APRODŻES xD

Offline

 

#10 2011-10-02 09:27:17

 Shenya

Zastępca przewodniczącej

2743269
Skąd: Z pokoju obok :P
Zarejestrowany: 2011-09-29
Posty: 23

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Ajczan napisał:

Cóż za zaskoczenie, Kubat znowu się za speca we wszystkich dziedzinach uważa...

Taak, a najbardziej rozwaliło mnie jego stwierdzenie, że Gizmo nie nadaje się na prawnika i że zamieszczanie zdjęć nie jest łamaniem prawa. A tak naprawdę zamieszczanie jakichkolwiek zdjęć i używanie ich bez czyjejś zgody JEST łamaniem prawa, bo tak naprawdę, żeby zamieścić jakiekolwiek zdjęcie z kimkolwiek i gdziekolwiek, powinniśmy mieć na to pisemną zgodę tego kogoś. Ale, że nikt się tym nie przejmuje i nie zwraca na to uwagi, takie bachorki jak Kubat uważają, że im wszystko wolno. A dopóki nikt nie napisze, że nie wyraża zgody, jest ok, ale jeżeli znajdzie się taka osoba, to powinien usunąć. No ale cóż, niektórzy jak widać są niereformowalnymi debilnymi pępkami świata.

Offline

 

#11 2011-10-02 13:54:02

 CSIPaweuek

Pan Prezes

1683842
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 44

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Paweł APRODŻES : D


Chuj Kurwa blleh~~PrzeSkurwysyn

Offline

 

#12 2011-10-06 16:06:38

yyy?

flejmer

Zarejestrowany: 2011-10-06
Posty: 10

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Shenya napisał:

Ajczan napisał:

Cóż za zaskoczenie, Kubat znowu się za speca we wszystkich dziedzinach uważa...

Taak, a najbardziej rozwaliło mnie jego stwierdzenie, że Gizmo nie nadaje się na prawnika i że zamieszczanie zdjęć nie jest łamaniem prawa. A tak naprawdę zamieszczanie jakichkolwiek zdjęć i używanie ich bez czyjejś zgody JEST łamaniem prawa, bo tak naprawdę, żeby zamieścić jakiekolwiek zdjęcie z kimkolwiek i gdziekolwiek, powinniśmy mieć na to pisemną zgodę tego kogoś. Ale, że nikt się tym nie przejmuje i nie zwraca na to uwagi, takie bachorki jak Kubat uważają, że im wszystko wolno. A dopóki nikt nie napisze, że nie wyraża zgody, jest ok, ale jeżeli znajdzie się taka osoba, to powinien usunąć. No ale cóż, niektórzy jak widać są niereformowalnymi debilnymi pępkami świata.

Patrycja, wypowiadam się na tematy, na temat których albo mogę podzielić się moją opinią, jak w dyskusjach na temat np. religii i tam prawdę mówiąc nikt nie ma ani racji, ani nie jest w błędzie, bo jest tyle racji, co ludzi, albo na tematy na które odpowiedź jest z góry ustalona i ją znam (chodź nie przeczę, że czasem mogę trwać w błędzie).
Gdy zarzucasz komuś, że jest w błędzie, to proszę, poprzyj to jakimś źródłem (no chyba, że jest to wymiana opini - wtedy konstruktywnymi argumentami).

Niestety, nie sprawdziłaś, czy na pewno się mylę. I ty ogólny zarys tego, jak to wygląda masz dobry. Ktoś robi komuś zdjęcie, chce je opublikować lub wykorzystać w celach komercyjnych, więc musi uzyskać pisemną zgodę. Ale w tym wypadku mamy do czynienia ze zdjęciem grupowym, które w świetle prawa ma nieco inne "właściwości"

Cały czas była mowa o poniższym zdjęciu.

http://www.lo-slawkow.oswiata.org.pl/IB2010.jpg

W przypadku tej fotografii do jej upowszechniania nie jest potrzebna zgoda żadnej z osób widocznych na zdjęciu. Jest nam jedynie potrzebna zgoda autora zdjęcia, czyli naszej wychowawczyni. I tutaj się zgodzę, ale nikt o tym nie mówił.

I żeby nie było, że to jest jedynie wymiana opinii, przytoczę coś ciekawego.

Na początek art. 81 ust. 1:

art. 81 ust. 1 napisał:

Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.

To dowodzi twojej racji. Lecz w art. 81 ust. 2. możemy przeczytać, że ja również mam rację, więc bezpodstawnie zanegowałaś moje słowa, ponieważ wszystko co w nich zawarłem jest zgodne z obowiązującym nas prawem.

art. 81 ust. 2. napisał:

Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
pkt. 1
osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,

pkt. 2
osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Nie może to jednak polegać na wyławianiu z tłumu i portretowaniu poszczególnych uczestników takiej imprezy bez ich zgody.

Publikacja wizerunku Twojej osoby jako jednego z uczestników imprezy publicznej nie wymaga Twojej zgody. Jeśli jednak występujesz w jakiejś niezręcznej, ośmieszającej sytuacji przysługuje Ci roszczenie w oparciu o art. 23 kc. o usunięcie zdjęcia jako naruszającego Twoje dobra osobiste.

Proszę zwrócić uwagę na punkt drugi.

Zdjęcie bez zgody osób przedstawionych na zdjęciu można publikować, gdy jest powyżej trzech osób oraz na podstawie zdjęcia nie da się bezpośrednio ustalić ich tożsamości. Na tym zdjęciu osób jest 12, więc nieco więcej, niż 3. A Rafał nie trzyma w dłoniach tablicy rejestracyjnej swojego auta, nie ma też naklejonej etykiety na czole z danymi personalnymi.

I cytat jakiegoś prawnika:

Prawnik napisał:

Jeśli jesteś częścią grupy ludzi (więcej niż 3 osób) to twoja zgoda lub niezgoda nie ma nic do rzeczy. Bo to nie Tobie ktoś robił zdjęcie a ludziom. Tak samo jest na fotkach kibiców z meczu. Co z tego że jesteś rozpoznawalny? Jako fotograf masz zapytać 600 osób czy się zgadzają na zdjęcie?

Prawo widzi to tak - jeśli jesteś tylko elementem zdjęcia + nie jesteś specjalnie ośmieszony przez fotografa + miejsce jest publiczne a nie twój dom na przykład - to zdjęcie ma prawo się pojawić i koniec.

Peace.

Offline

 

#13 2011-10-06 16:08:26

Euronymous

Dinozarł

3212646
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 679

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Butthurt xD

Offline

 

#14 2011-10-06 16:35:05

Barton Wasyl

Polewacz

2683083
Skąd: Zwisam na pępowinie
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 27

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

Zarejestrował się, skubany xD Bijcie się, dzieci <3


Z prochu powstałeś to idź zrób budyń.

Offline

 

#15 2011-10-06 16:36:24

 CSIPaweuek

Pan Prezes

1683842
Zarejestrowany: 2011-09-28
Posty: 44

Re: Sprawa perfidnego nieoficjalnego plagiatu [PNP]

smiechłę wololo zaskoczony paweł 333###


Chuj Kurwa blleh~~PrzeSkurwysyn

Offline

 
Copyright 2011 by Skorczan.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.resocjalizacja-rzeszow.pun.pl www.polozne2010.pun.pl www.zipps.pun.pl www.tempofdeath.pun.pl www.ziip3agh.pun.pl